Organy do naszego kościoła zakupione w Norwegii
Rok 2017

Za zgodą Archidiecezjalnej Komisji Muzyki, naszej Rady Duszpasterskiej, została podpisana umowa na zakupienie organów w Norwegii - 25 głosowych, w bardzo dobrym stanie, pasujących do naszej świątyni. Firma pana Mariana Majchra, jest odpowiedzialna za demontaż obecnych organów a założenie i strojenie zakupionych organów.

Koszt zakupienia organów, opłacone cło, przewóz, montaż, strojenie, wyniesie - 370.000 złotych (brakuje nam jeszcze 70.000 złotych – dlatego nadal zbieramy ofiary). W gablotach parafialnych i na stronie internetowej naszej parafii, możemy zobaczyć zdjęcia zakupionych organów.

Prace demontażu obecnych organów i przygotowanie chóru rozpocznie się 20 czerwca a montaż po odpuście parafialnym pod koniec sierpnia.

Prosimy wszystkich wiernych o modlitwę w tej intencji, o Błogosławieństwo Boże, naszego patrona św. Bartłomieja Apostoła, św. Cecylii w tych pracach. Na ten czas otrzymany zastępcze organy.

Wszystkim ofiarodawcom składającym ofiary w naszym kościele i wpłacającym na konto parafialne – składamy serdeczne podziękowanie – „Bóg zapłać!”. W każdą środę przez wstawiennictwo Matki Bożej polecamy ofiarodawców Panu Bogu.

Ks. Józef Milan - proboszcz

Protokół

W "Konstytucji o Liturgii Świętej" czytamy: "Brzmienie organów ceremoniom kościelnym dodaje majestatu, a umysły wiernych porywa do Boga i spraw niebieskich". W trosce o piękno liturgii podjęto decyzję o budowie nowych organów piszczałkowych w naszym Kościele.

 

-  wtorki i soboty: 8:00-9:00
-  środy, czwartki, piątki: po Mszy św. wieczornej, 18:30–19:00

Na spisanie protokołu przedślubnego należy umówić się wcześniej.


Myśl

Nauka to część rzeczywistości, którą do tej pory odkrył człowiek. Wiara i nauka nie kolidują ze sobą, lecz się uzupełniają, ale aby to zobaczyć, trzeba mieć wiarę. | Petrus