1. Przeżywamy 14 Niedzielę Zwykłą – pierwszą miesiąca lipca. Po każdej Mszy świętej adoracja Pana Jezusa i Jego błogosławieństwo na nowy miesiąc. Po Mszy o godz. 7.30 zmiana tajemnic Różańca. Dzisiaj wspominamy w liturgii błogosławioną Rodzinę Ulmów. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na Adorację Eucharystyczną zakończoną Litanią do Krwi Pana Jezusa.

2. Na ręce Rady duszpasterskiej możemy złożyć ofiarę na budowę Kaplicy na cmentarzu. Bóg zapłać! za wsparcie udzielane w kościele i wpłacane na konto parafialne. Dzięki tym zwiększonym ofiarom możemy kontynuować budowę. Prosimy o włączenie się w to dzieło całej parafii. W każdą środę modlitwą w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy obejmujemy wszystkich ofiarodawców.

3. W naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy przebywają na wakacjach. Wypoczywającym w naszej parafii życzymy błogosławionego urlopu i opieki Matki Bożej.

4. Na czas wakacyjny polecamy wszystkim dobrą lekturę pism katolickich.

5. W sobotę 13.07. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Różaniec o godz. 17.30, Msza święta 0 18.00 po niej procesja z Figurą Matki Bożej. 

6. W Kalendarzu Liturgicznym modlimy się do Boga przez wstawiennictwo:
Poniedziałek 8.07. – św. Jana z Dukli, zakonnika.
Czwartek 11. 07. – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
Piątek 12.07. - św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu męczennika.
Sobota 13.07. - św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

7. Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy opieki świętych patronów. Zapraszamy w dniu imienin na Mszę świętą.

8. Dziękujemy rodzinom z  Konar Grudza  -  część Górna,  za ofiarę 550 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj, taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Konar  - Wieś, od Mogilan, środek wsi, koło pętli, nowe domy w kierunku ul. Zielonej, nowe osiedla i Skrzyszów od 4 – 8. W przyszłą niedzielę, o taką ofiarę proszone są rodziny z Konar Spółdzielnia,  pod Figurą, Glinik.

9.  Dziękujemy naszym parafianom: Leszkowi Hodurkowi, Wiktorowi Papieżowi, za wykonanie nowej elewacji na starej plebanii, Marianowi i Pawłowi Sonikom, za pożyczenie rusztowania.

10. W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Aleksandra Górnisiewicz, z Mogilan. Dobry Jezu...”.

Ogłoszenia parafialne

Intencje


-  wtorki i soboty: 8:00-9:00
-  środy, czwartki, piątki: po Mszy św. wieczornej, 18:30–19:00

Na spisanie protokołu przedślubnego należy umówić się wcześniej.


Myśl

Modlitwa to wykonywanie wszystkich codziennych czynności POPRZEZ BOGA, a nie obok Niego. On nie chce być jedną z pozycji w kalendarzu pod wpisem "modlitwa", czy "Msza Święta". On chce znajdować się w każdej wpisanej tam pozycji, jakakolwiek by ona była. | Petrus