1. Przeżywamy 33 Niedzielę Zwykłą. W Kościele obchodzimy - „VII Światowy Dzień Ubogich”. Modlimy się w intencji chorych, samotnych, biednych. Wychodząc z kościoła do puszek możemy złożyć ofiarę na biednych i potrzebujących. Dziękujemy Grupie Charytatywnej, za ich działalność   w naszej parafii - zapraszamy do tej grupy osoby chętne. Prośmy o zgłaszanie w parafii osób samotnych i potrzebujących pomocy. Dzisiaj na godz. 16.30 zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłych.

2. Dzisiaj modli się z nami i głosi Słowo Boże o św. Franciszku - Ojciec  Wojciech Hołuj, z Zakonu Reformatów. Dziękujemy za Jego obecność  i posługę. Po Mszach świętych w sali na plebanii można spotkać się ze Wspólnotą św. Franciszka.

3. W Listopadzie w naszych modlitwach szczególnie pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy codziennie o godz. 17.00 na Adorację Pana Jezusa, zakończoną modlitwą za zmarłych.

4. 22 Listopada w środę - wspominamy w Kościele św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej. Na Mszę świętą o godz. 17.30 zapraszamy nasz Chór Parafialny „Mogilanum” i Schole dziecięcą i młodzieżową, aby swoim śpiewem uczciły swoja patronkę. Po Mszy spotkanie na plebanii. 

5. Rozpoczęliśmy Nowennę przygotowującą do Uroczystości Chrystusa Króla. 24 Listopada – w piątek - Nowenna, przez wstawiennictwo świętego Bartłomieja Apostoła w intencji naszej parafii.

6. W przyszłą niedzielę ostatnią Roku Liturgicznego - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy świętej o godz. 11.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. Kancelaria parafialna w środę i piątek jest otwarta od godz. 16.00 do 17.30., z racji rozpoczęcia Mszy świętej o godz. 17.30. i możliwości spowiedzi świętej.

8. Prosimy, aby zabrać do naszych domów pisma katolickie w pogłębianiu naszej wiary.

9. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii Kościoła w:

Poniedziałek           20. 11. - św. Rafała Kalinowskiego, zakonnika.
Wtorek                  21. 11. - Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
Piątek                   24. 11. - św. Andrzeja Dung – Lac i męczenników
Sobota                  25. 11. - św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

10. Przeżywającym w tym tygodniu imieniny życzymy opieki świętych patronów.

11. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ulic: Grodzkiej, Zakopiańskiej, Szkolnej, za ofiarę 300 złotych na sprzątanie kościoła. Dzisiaj, ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan z ulic: św. Bartłomieja i Słowiańskiej. W przyszłą niedzielę rodziny z Mogilan z ulic: Krakowskiej, Sportowej i Nowej.

618060
Dzisiaj: 97
Wczoraj: 118
Ten miesiąc: 2,059