1. Przeżywamy 32 Niedzielę Zwykłą. W Kościele obchodzimy  „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”. Modlimy się za nasze siostry i braci na Bliskim Wschodzie. Dodatkowa Msza święta z przyjęciem chrztu świętego o godz. 12.30. Dzisiaj na godz. 16.30 zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłych.

2. Po ogłoszeniach parafialnych przedstawiciele Domowego Kościoła, dadzą krótkie świadectwo o tej Wspólnocie. Za 2 tygodnie 26. 11. po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie małżeństw pragnących pogłębiać relacje Panem Bogiem w tym Ruchu. Zaproszenie można odebrać od małżonków po Mszy przy drzwiach głównych.

3. W  przyszłą niedzielę będziemy przeżywać „VII Światowy Dzień Ubogich”.  Wychodząc z kościoła do puszek będziemy mogli złożyć ofiarę na biednych i potrzebujących. W naszej parafii będzie się modlił i głosił na Mszach świętych Słowo Boże, Ojciec Franciszkanin Wojciech Hołuj, zachęcając do włączenia się do Wspólnoty Świętego Franciszka.

4. W listopadzie w naszych modlitwach szczególnie pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy codziennie o godz. 17.00 na Adorację Pana Jezusa, zakończoną modlitwą za zmarłych.

5. W najbliższy trzeci piątek miesiąca Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Msza święta o godz. 17.30 za zmarłych wypominanych w naszym kościele i tych, których pożegnaliśmy w ostatnim miesiącu. Zapraszamy rodziny tych zmarłych. Po Mszy wieczornej - Koronka do Bożego Miłosierdzia. Spotkanie dla Wspólnoty mężczyzn św. Józefa.

6. Prosimy, aby zabrać do naszych domów pisma katolickie, które pomagają nam w pogłębianiu  wiary – w Gościu Niedzielnym artykuły o świętych patronach naszej Ojczyzny.

7. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii Kościoła w:

Poniedziałek 13.11.    - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Piątek 17.11. - św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

Sobota 18.11. - bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

8. Przeżywającym w tym tygodniu imieniny życzymy opieki świętych patronów.

9. Dziękujemy rodzinom z Mogilan, z ulic: Spacerowej, Zakopiańskiej, Leszka Białego, za ofiarę 1020 złotych na sprzątanie kościoła. Dzisiaj ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan, z ulic: Grodzkiej, Zakopiańskiej, Szkolnej. W przyszłą niedzielę rodziny z Mogilan z ulic: Św. Bartłomieja, Słowiańskiej. 

10. W tym tygodniu zmarli: śp. Izabela Sroka, z Włosani; śp. Lidia Wrona, z Mogilan; śp. Czesława Szetner, z Mogilan, jej pogrzeb w poniedziałek godz. 13.30 – Różaniec, o godz. 14.00 - Msza święta. Dobry Jezu...”

618064
Dzisiaj: 101
Wczoraj: 118
Ten miesiąc: 2,063