1. Dzisiaj pierwsza niedziela czerwca - po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
Po Mszy porannej zamiana tajemnic różańca.

2. Przeżywamy z całym Kościołem Oktawę Bożego Ciała, zapraszamy do licznego udziału w procesji: dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców z dzwonkami, dzieci komunijne, młodzież i dorosłych, dzisiaj o 16.30, w tygodniu o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją i Msza św.

3. Dziękujemy za ofiary zbierane przy kościele i wpłacane na konto na budowę Kaplicy na cmentarzu.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie procesji Bożego Ciała: za przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i trasy procesji, za ofiary od róż i wspólnot na piękne kwiaty. Paniom z Róż, z Rady Gminy, młodzieży Oazowej, Oazie Rodzin, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami, dzieciom komunijnym, niosącym feretrony, baldachim, świece, oddziałom Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespołowi Regionalnemu Mogilanie, pocztom sztandarowym, lektorom, ministrantom, panu kościelnemu z małżonką, panu organiście, naszym parafianom Józefowi i Wiesławowi Papieżom z Kulerzowa za przewóz, ustawienie i schowanie ołtarzy.
Straży Pożarnej i Policji za troskę zabezpieczenia trasy procesji.

5. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek, 17:30 nabożeństwo czerwcowe z procesją następnie Msza św. o 18.00, poświęcimy wianki i zioła. Dziewczynki sypiące kwiaty i chłopcy dzwoniący dzwonkami otrzymają specjalne błogosławieństwo i małą słodką niespodziankę. To pierwszy Czartek miesiąca, Godzina Święta- adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – możliwość spowiedzi św. W kaplicy w Bukowie spowiedź o 16:30, Msza św. o 17:00

6. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00.
Z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Spowiedź święta od godz. 6.00 rano i popołudniu od 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo czerwcowe o 17:45. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VII w I piątek, o godz. 18:00 Eucharystia następnie katecheza. Kandydaci pamiętają o spowiedzi i przynoszą indeksy.

8. Chłopców ze szkoły podstawowej, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę w czwartek, 6 czerwca, o godz. 18:45 w kościele.

9. Święto Niepokalanego Serca Maryi w sobotę, od godz. 17:00- adoracja i modlitwa różańcowa oraz nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy szczególnie rodziców oczekujących narodzin dzieci. Prosimy Róże o prowadzenie różańca.

10. W przyszłą niedzielę Msza św. chrzcielna o godz. 12:30

11. Rozpoczynamy w naszej diecezji nowennę przed beatyfikacją czcigodnego Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. Na nabożeństwo czerwcowe, w sposób szczególny do prowadzenia rozważań zapraszamy: w czwartek- róże różańcowe i apostolat „Margaretka”, w piątek- młodzież i studentów, w sobotę- dzieci, w niedzielę- małżonków i rodziny.

12. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. męczenników Krola Lwangi i Towarzyszy.

13. Dziękujemy rodzinom z za Bukowa – Północna strona Drogi od Skawiny do pętli w kierunku Mogilan za ofiarę 610 zł na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Bukowa – Droga na Radziszów, w przyszłą niedzielę z Konar od p. Sala do p. Kuc tzw. Buk.

14. W ubiegłym tygodniu zmarła Józefa Pukło z Mogilan. „Dobry Jezu..”

618054
Dzisiaj: 91
Wczoraj: 118
Ten miesiąc: 2,053