1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy, kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Nabożeństwo majowe, dzisiaj o godz. 16.30. W tygodniu nabożeństwo majowe na zakończenie adoracji o godz. 17. 45

2. Przeżywamy Kongres Eucharystyczny. Dlatego, dzisiaj zapraszamy na Adoracje Pana Jezusa rodziny z poszczególnych części naszej parafii:
12.00 – 13.00 – z Chorowiec
13.00 – 14.00 – z Bukowa
14.00 – 15.00 – z Kulerzowa
15.00 – 16.00 – z Mogilan
16.00 – 17.00 – z Konar i Włosani

Majówka przy kapliczce Matki Bożej Bolesnej w Kulerzowie, w najbliższy wtorek o godz. 19.00.

3. W Czwartek 30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – „Bożego Ciała”. Msze święte: rano o godz. 7.30, w Bukowie o 8.30. Główna Msza św. o godz. 10.00, po której wyjdziemy z Panem Jezusem w procesji ulicami naszej miejscowości. Msza św. także po zakończeniu procesji około godz. 12.00 oraz po południu o godz. 17.00. 

Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy i trasę procesji – to wyraz naszej żywej wiary w obecność Pana Jezusa. O przygotowanie prosimy: 
Pierwszego ołtarza - przy Rynku, parafian z Bukowa i młodzież z Oazy. 
Drugiego ołtarza - przy skręcie na ulicę Mogilańską - parafian z Chorowic i Kulerzowa. 
Trzeciego ołtarza - przy Figurce na ul. Zakopiańskiej - parafian z Mogilan i Oazę Rodzin. 
Czwartego ołtarza - przy GOK-u parafian z Włosani i Konar oraz władze samorządowe i organizacje społeczne.
Parafia zamówiła do każdego ołtarza po 4 kwiaty w doniczkach, aby dłużej przetrwały w kościele. 

Zapraszamy dzieci - dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami, dzieci z kl. III po pierwszej Komunii św. /w białych strojach/ młodzież i panie do niesienia feretronów, panów do baldachimu oraz poczty sztandarowe. Straż Pożarną z Policją prosimy o zabezpieczenie trasy procesji - za co dziękujemy.

4. W ramach „Oktawy Bożego Ciała” – w piątek – ostatnia Majówka. W I sobotę Modlitwa różańcowa, prowadzona przez róże różańcowe o godz. 17.00, po niej – pierwsze Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 i procesja z Najświętszym Sakramentem. Chorych z Panem Jezusem Ks. Proboszcz, Ks. Rafał odwiedzą od godz. 9.00. Ks. Wojciech z racji pielgrzymki z młodzieżą na Lednicę – odwiedzi chorych w niedzielę od godz. 13:00. 

Wyjazd na Lednicę w piątek o godz. 5.00

5. W pierwszą niedzielę maja Rada duszpasterska zebrała 19 970 złotych, na budowę Kaplicy na cmentarzu. „Bóg zapłać!”, za zebrane ofiary w kościele i wpłacane na konto parafii. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na Kaplicę.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gość niedzielny”, „Niedziela” - artykuły „O tajemnicy Trójcy Świętej” i „Eucharystii”.

7. Dziękujemy rodzinom z Bukowa – Nowsie, za ofiarę 570 złotych na sprzątanie kościoła. Dzisiaj, taka ofiarę mogą złożyć rodziny z Bukowa – Północna strona drogi od Skawiny z okolic pętli w kierunku do Mogilan. W przyszłą niedzielę o ofiarę na sprzątanie proszone są rodziny z Bukowa – Droga na Radziszów.

8. Rodzicom młodzieży bierzmowanej dziękujemy za piękne kwiaciaty do kościoła i ofiarę na nową monstrancję do adoracji Pana Jezusa.

9. Zostały odnowione 3 dzwony i założona automatyka sterująca dzwonami. Koszt prac wyniósł 30 700 złotych. Dziękuję Firmie ”El–MECH”, która wykonała te prace i naszym parafianom: panu Pawłowi Sołtysowi i panu Konradowi Syrkowi, za użyczenie sprzętu i pomoc w zdjęciu i założeniu dzwonów. Te prace mogły być wykonane dzięki ofiarom które składacie. 

Za nowe świece ołtarzowe dziękujemy Ofiarodawcy. 

10. W liturgii świętej modlimy się przez wstawiennictwo:
Środa 29.05. - św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy.
Piątek 31.05. - święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
Sobota 1.06. - św. Justyna, męczennika.

11. Wszystkim życzymy opieki świętych patronów.

12. W minionym tygodniu zmarli śp. Zofia Stachowiak z Bukowa, śp. Krystyna Wróblewska – Suder, z Mogilan.Dobry Jezu..”.

618049
Dzisiaj: 86
Wczoraj: 118
Ten miesiąc: 2,048