1. W naszej parafii to Niedziela Pierwszej Komunii Świętej. To szczególne święto dziękczynienia i radości dzieci, rodziców, rodzin i całej naszej parafii, bo Pan Jezus przychodzi do ich kochających serc, na Mszach o godz. 9.30, 11.00, 12.30. Zapraszamy na nabożeństwo majowe na godz. 16.30.

2. Dzieci Komunijne, w tym tygodniu będą przeżywać swój Biały Tydzień. W pięknych białych strojach te dzieci są świadkami miłości do Pana Jezusa. Zapraszamy dzieci, ich rodziców i rodziny do uczestnictwa we Mszach świętych. W najbliższy piątek 19 Maja - dzieci z rodzicami, katechetami będą przeżywać Pielgrzymkę do Matki Bożej w Sanktuarium, w Ludźmierzu i Krzeptówkach w Zakopanem. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie i piękne udekorowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać!, za złożoną ofiarę na drewniany klęcznik i na sprzątanie kościoła. Dziękujemy panom: Kościelnemu i Organiście za pomoc przy próbach  z dziećmi, dyrekcjom szkół i wychowawcom za ich obecność i wspólną modlitwę.

4. Od poniedziałku do środy, będziemy modlić się o Błogosławieństwo Boże dla rolników i szczęśliwe zbiory - tzw. „Dniach Krzyżowych”. Po Mszy porannej procesja wokół kościoła z Litanią do Wszystkich Świętych. W Kulerzowie obok Krzyża modlitwa w środę o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich gospodarzy do tej modlitwy.

5. W najbliższy piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, po Mszy św. porannej. Po wieczornej Mszy świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia - za zmarłych wypominanych w naszym kościele. Zapraszamy do modlitwy rodziny zmarłych w tym miesiącu. Wspólnota Oazowa zaprasza do kościoła na godz. 20.00 do uczestnictwa w modlitwie – „Drogi Światła”.

6. W sobotę, na Mszy Świętej, w katedrze, w południe, Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski, będzie świętował 50-tą rocznicę święceń kapłańskich. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzieci z Klasy IV z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę 21 maja - na Rocznicą I Komunii, na Mszy o godz. 11.00. Spowiedź dla wszystkich dzieci i ich rodzin będzie w sobotę od godz. 10.00. Dzieci mogą przyjść w strojach komunijnych, jeżeli je mają. Próba dla scholii w sobotę o godz. 9.00.

8. Z kalendarza liturgicznego wspominamy i modlimy się do Boga:

Poniedziałek 15. 05. - św. Zofii, męczennicy.
Wtorek 16.05. - święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, Patrona Polski.
Czwartek 18.05. - św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana.

9. Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy wielu łask Bożych i świętych patronów. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej.

10. Dziękujemy rodzinom z Chorowic – Podbuków, cz.1 za ofiarę 400 złotych, na sprzątanie kościoła. Dzisiaj, o taką ofiarę prosimy rodziny z Chorowic – Pobuków, cz. 2. W przyszłą niedzielę rodziny z Kulerzowa cz. 1 – Górna.

11. W minionym tygodniu zmarli: śp. Józef Mrowiec, z Bukowa; śp. Alina Turska, z Krakowa. „Dobry Jezu…”.

618049
Dzisiaj: 86
Wczoraj: 118
Ten miesiąc: 2,048